Patsiendile

Uuringud

Kuigi silma laserlõikus on lahendus paljude inimeste nägemisprobleemile, ei ole see lahendus sobiv kõigile. Umbes iga neljanda patsiendi jaoks ei ole laseroperatsioon piisavalt turvaline meetod prillidest või kontaktläätsedest vabanemiseks.

SMILE laseroperatsiooni info

Päev enne silmaoperatsiooni ära kasuta kosmeetikat. Pehmeid kontaktläätsi ei tohiks kindlasti kanda 48 tundi, soovitavalt aga 1 nädal enne operatsiooni. Operatsioonipäeval  tuleb vältida silmade kuivust süvendavaid tegevusi nagu arvutiga töö ja alkoholi tarvitamine. Silmatilku tilgutada vastavalt juhistele. 3 päeva peale operatsiooni võib juba teha intensiivset sporttreeningut.

FemtoLASIK ja Femto 40+ laseroperatsiooni info

Vaatamata võimalikult ebamugavustundele ei tohi silma hõõruda, see võib põhjustada sarvkesta lapi nihkumist! 48 tundi pärast operatsiooni võib käia duši all, kuid vältida seebi ja vee sattumist silma. 1 nädal pärast operatsiooni võib meikida silmi, kuid püüdke vältida silmade puudutamist. 3 kuud pärast operatsiooni võib vastava silmakaitsega harrastada tegevusi, kus vesi võib lennata silma tugeva survega

Puutevaba ASA laseroperatsiooni info

Puutevaba (tuntud ka kui "lõikevaba") meetodi puhul tuleks armistumisriski vähendamiseks manustada 10 päeva enne ja 30 päeva pärast operatsiooni C-vitamiini. Aeglase hea nägemise taastumise tõttu ei soovita me planeerida pikemaajalist autojuhtimist 7 päeva pärast operatsiooni. Sõltuvalt elukutsest tuleks planeerida töövaba periood kuni 10 päeva.

Läätsevahetuse operatsiooni info

Operatsioonipäeval tuleb tilgutada Tobradexi ja/või Oftaquix silmatilku üks tilk üks kord tunnis, kuni magama minekuni. Pole lubatud tõsta suuri, pingutust nõudvaid raskusi ja pikalt kummardada kaks nädalat. Kuuma sauna ja SPA-d võib külastada paari nädala pärast. Opereeritud silma ei tohi hõõruda.

Lisaläätse operatsiooni info

Operatsioonipäeval tuleb tilgutada Tobradexi ja/või Oftaquix silmatilku üks tilk üks kord tunnis, kuni magama minekuni. Pole lubatud tõsta suuri, pingutust nõudvaid raskusi ja pikalt kummardada kaks nädalat. Opereeritud silma ei tohi hõõruda. Kergemat treeningut võib teha kolme päeva pärast, intensiivsemat treeningut kahe nädala pärast.

Laserlõikuse sobivus

Tõenäoliselt ei ole laseroperatsioon parimaks viisiks lahendada Sinu nägemisprobleeme, kui sinu prillid on tugevamad kui miinus 10 või pluss 4 dioptrit.

Kui väiksemate (alla 5 D) miinuste korral võib protseduuri teostada nii "puutevabal" ASA, femtoLASIK kui SMILE meetodil, siis suuremate miinuste korral on kahtlemata parimaks valikuks SMILE laserprotseduur. Plussi korrigeerimisel on valikmeetodiks femtoLASIK.

Mida suuremat silma murdumishäiret soovitakse parandada, seda rohkem silma sarvkesta kudet peab silmaarst laseriga eemaldama. On oluline, et sarvkest ei jääks pärast silmaoperatsiooni liiga õhukeseks. Sellisel juhul võib laserkirurgia asemel lahenduseks olla silmaarsti poolt lisaläätse paigaldamine silma.

Kuidas tilgutada silmatilku

Vaata videoklippi, kuidas tilgutada silmatilku

Privaatsuspoliitika

ReFocuse privaatsuspoliitika kohta saad lugeda siit.

Patsientide rahulolu uuring 2017

Patsientide rahulolu uuring 2017
Menu