Operatsioonid

ReLEx Smile

ReLex Smile on uus, 3-nda põlvkonna laseroperatsioon, mida teostatakse ainult femtolaseriga. SMILE meetodis on ühendatud nii (femto)LASIK meetodi kui puutevaba ("lõikevaba") pinnalihvimise eelised: see on hilisema traumariskita laseroperatsioon, millega nägemise taastumine on kiire ja mugav. SMILE meetod on LASIK ilma lapikest lõikamata.

FemtoLASIK

FemtoLASIK on laserprotseduur, kus sarvkesta lapike eraldatakse allolevatest kihtidest laser-impulssidega, seejärel lapike tõstetakse ja põhikihist eemaldatakse kude eksimeerlaseriga. Carl Zeissi firma uue põlvkonna femtolaseri VisuMax täna ületamatu täpsus ja turvalisus lubab meil aidata ka patsiente, kellele varem laseroperatsioon LASIK meetodil oli suure riskiga või võimatu.

Puutevaba ASA

ASA (advanced surface ablation) on laseroperatsioon, kus eemaldatakse epiteel laserimpulsside abil ja seejärel lihvitakse sama laseriga sarvkesta põhikihti. Mõnikord räägitakse puutevabast protseduurist ka kui lõikevabast, mis on aga eksitav, sest epiteeli eemaldamine lihvimisega pole midagi muud kui kiht-kihilt lõikamine. Haava paranemiseni asetatakse silma 3-5 päevaks kontaktlääts.

Femto 40+

Koos femtolaseri turvalisusega on nüüd lugemisprillist vabaneda soovijatele femtoLASIK 40+ ehk PRESBYOND Laser Blended Vision protseduuri näol esmakordselt olemas turvaline lahendus, mis ei halvenda nägemise kvaliteeti, kontrastitundlikkust ega hämaras nägemist.

Lisalääts

Juhtudel, kui sarvkest on kas liiga õhuke või silma murdumishäire laserlõikusega korrigeerimiseks liiga suur, võib lahenduseks olla lisaläätse paigaldamine silma. Vikerkesta ehk iirise külge kinnitatav lisalääts jääb silmas sarvkesta ja oma läätse vahele.

Multifokaalne lääts

Erinevatele kaugustele teravalt nägemine on võimalik tänu silma läätse kuju muutumisele. Vanusega läätse elastsus langeb, mistõttu tekib keskealistel inimestel, kes nooremana nägid hästi nii kaugele kui lähedale, vajadus nn. lugemisprillide järele.

Katarakt

Katarakt ehk rahvakeeli hallkae on silmahaigus, mille puhul silmaläätse läbipaistvus langeb. Katarakti operatsioonil on silma võimalik paigaldada ka erinevaid nn. “premium” läätsi, millega on võimalik korrigeerida enamikku optikahäiretest ja vabaneda seega prillidest, sõltumata sellest, kas enne operatsiooni vajati miinus-, pluss- või silinderprille.

Menu